ANNELER GÜNÜNDE SEVGİLİ EŞİME

Evinize kıymetli bir çiçek getirip koyduğunuzda onun ilk günkü gibi güzel ve hoş kalmasını istiyorsanız ona bakmanız, özen göstermeniz gerektiğini bilirsiniz.

Bakmazsanız bir müddet sonra sararıp solar.

  Yaşamın anahtarı nedir bilir misiniz?

  Anahtar, önce kendimizi ve sonra karşınızdakini tanımaktır.

 Anlatmak istediğim başka bir insanla sağlıklı bir ilişki kurmanın yolu, önce kendinizle sağlıklı bir ilişki kurmanızdan geçer. Kendinizle kurduğunuz bu ilişki, ve doğru kişiyle, sizi duygusal açıdan hayatta daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu  kalmanızı sağlayacaktır.

  Başarabilmek için doğru kişiyi bulmanız şart.

  Çoğumuz için yaşam, en iyi ihtimalle ve çoğu zaman bir şanstır. Kendi yaşam halımızın  dokunması sürecinde olaylar bize, arada bir el sallar, fakat biz çoğu zaman, doğru kişinin farkında olamıyoruz ya da ona el sallayacak kadar öngörüye sahip değilizdir.

  Canlılar içinde duyguları ile hareket eden tek tür varlık insandır. Bazen çoğu şeyi doğru yaparız ve kendimize ”mükemmel” eşi  buluruz. Aşk ile gözümüz kör olmuş bir şekilde mutluluğu deneyimleriz. Eğer çiftler uyumluysa zaman geçtikçe, evli bir çiftin hem birbirine duyduğu sevgi artar, hemde aralarındaki ilişki güçlenir. Bunu yan yana büyüyen iki ağacın köklerin kaynaşıp kenetlenmesine benzetebiliriz. Mutlu bir evlilik de kadın ile kocası arasında kopması imkansız bir bağ oluşturur.

  Hayat arkadaşım, yoldaşım, Sevgili Firuze,

  Biliyor musun, çocuklar annenin kalbinin sesiyle ve dokunuşlarıyla verdikleri sevgi enerjisi ile uyurmuş.

  Annelik yürekten sevmektir.

  Yaşamlarına varlığınla, sonsuz sevginle, gece ve gündüz demeden, tükenmez annelik duygularınla, sevgi ve sabırla, yaptığın tüm fedakarlıklarınla büyüttüğün çocuklarımız için anneler günü vesilesiyle sana tekrar tekrar ne kadar teşekkür etsem azdır.

  Hayat seninle ve en güzel anneyle daha güzel.

  Anneler günün kutlu olsun.

error: