Beslenme Şekli Yaşamınızı Belirler

25 Temmuz 2015
Beslenme Şekli Yaşamınızı Belirler
Beslenme Şekli Yaşamınızı Belirler

Biyolojik yapımız açısında biz insanların hayvansal ürün tüketmeye ihtiyacımız yoktur. Farklı yemek
tercihleri ile seçeceğimiz gıdalar aracılığı ile değerlerimizi yaşama fırsatına sahibiz. Hayvansal ürün
tüketimi, kanser, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, bağışıklık sisteminin zayıflaması, alerjiler, deri hastalıkları, erken yaşlanma, obezite, baş ağrısı, migren, hazımsızlık, saç sorunları, arterit, eklem ağrıları ve eklem iltihapları, katarak, osteoporoz, diabet gibi çok sayıda kronik hastalıklar ile beslenme arasında ciddi bir ilişki vardır.

İhtiyacımız olan ana besinlerin tümünü bitki özlü yiyeceklerden temin edebilir ve sağlıklı bir hayata
sahip olabiliriz. Hayatınızda yeterince neşeli, güvenli ve tatmin olmuş hissetmiyorsanız, bedeninizde güçsüzlük, yorgunluk ve uyku sorununuz varsa, sinirliyseniz, güvensiz iseniz, korkularınız ve endişeleriniz varsa, başarısızlık duygusu yaşıyorsanız, sıkça depresyona giriyorsanız, devamlı kendinizi ya da başkalarını eleştiriyorsanız, baş ağrısı ve migren sorunu yaşıyorsanız, ağız kokusu, hazımsızlık ve kabızlık yaşıyorsanız, cilt ve saç sorunlarınız varsa farklı bir beslenme şekline geçmek için yeterince nedeniniz var demektir.

Güçlü bir iradeye sahip olmak, Hayat kurtarmak, Masum olanın, savunmasız ve iyi olanın yanında olmak,
Nefsinin efendisi olmak, Yaşama hakkına saygı duymak, Egemen duygulara, doğaya ve canlılara zarar verenlere inatla sadece bitkisel özlü gıdalarla beslenin.

Unutmayın sağlığınız bozulunca hiçbir şeyin kıymeti kalmaz. Hayatın tadı da tuzu da olmaz. Unutmayın ki korunma tedaviye oranla daha ucuz, daha kolay ve güvenlidir. Aynı zamanda daha az acıtıcı ve üzücüdür. Televizyonlar da, reklamlarla yapılan bilinçaltınızı tekrarlanan ‘Daha fazla et yiyin ya da daha fazla
meşrubat için’ muazzam yalan propagandalara inanmayın. Tüm gıda reklamları, zayıflama hapları, şekerlemeler, çikolata, meşrubat ve enerji içecekleri reklamları hepsi birer sağlığınızı bozucu yalanlardır.

Yalan yanlış ve bilimsel değeri olmayan bilgileri, sırf karları için insanlara reklamlar aracılığı ile
kitlelere utanmadan her gün tekrarlarla sunmaktadırlar.

error: