BİLİNÇALTINIZIN YARATICI GÜCÜ

18 Ocak 2016

Bilinçaltınızın muazzam bir gücü vardır. Size ilham verir, rehberlik eder, hafıza deponuzdaki isimleri, olguları ve manzaraları ortaya çıkarır. Bilinçaltınız kalp atışlarınızı başlatmıştır. Kan dolaşımınızı denetler, sindiriminizi düzenler, özümseme ve temizleme işlevi görür. Bir lokma ekmek yediğinizde bilinçaltınız bilinçaltınız bunu dokulara, kaslara, kemiklere ve kana gönderir.Bu işlemler dünya üzerinde yaşamış olan en bilge kişiyi bile aşar. Bilinçaltınız bedeninizin bütün hayati fonksiyonlarını ve işlemlerini denetler ve bütün soruların cevabını bilir.
ilinçaltınız asla uyumaz, asla dinlenmez. Her zaman iş başındadır. Başarmayı istediğiniz belli bir şeyi uyumadan az önce açık ve net bir biçimde bilinçaltı zihninize aktarırsanız onun mucizeler yaratan gücünü görebilirsiniz. Kendi içinizde taşıdığınız böyle bir gücü fark etmek sizi çok sevindirecektir, böylece rahatlayacak ve istediğiniz sonuca ulaşacaksınız. O halde burada, dünyayı döndüren, gezegenleri yörüngelerinde çeviren ve güneşin parlamasını sağlayan güçle sizi temasa geçiren bir bilgelik ve güç kaynağı vardır.

Bilinçaltınız ideallerinizin, hedeflerinizin ve fedakarlık dürtülerinizin kaynağıdır. Bilinçaltınıza hangi düşünceyi, inancı, görüşü, teoriyi ya da dogmayı yazarsanız, kazırsanız ya da sokarsanız, koşulların, durumların ve olayların nesnel görüntülerini yaşayacaksınız. Yaşama açılan iki yön vardır: nesnel ve öznel, görünen ve görünmeyen, düşünce ve onun somut ortaya çıkışı.
  Düşünceleriniz, bilinçli akıl yürüten zihin olan beyniniz tarafından alınır. Bilinçli ya da objektif zihniniz o düşünceyi tam olarak içeri kabul ettiğinde, hemen bilinçaltına gönderir ve o düşünce burada, yaşayacağınız bir deneyim olarak canlanır.
  Bilinçaltınız asla tartışmaz. Ona neyi verirseniz ona göre hareket eder.     Bir kişi gün boyunca ne düşünüyorsa, o insan odur.
  Bilinçaltınıza soktuğunuz her şey, bilinçaltınız tarafından gerçekleştirilecektir. Bu nedenle, onu doğru düşüncelerle ve yapıcı fikirlerle doldurmalısınız.
  Dünyada bu kadar karışıklık ve sefaletin olmasının nedeni insanların bilinçaltı ve bilinçlerinin karşılıklı etkileşimlerini bilmemelerindendir. Bu iki ilke birbiriyle uyumlu, birbirini tamamlayacak şekilde ve eş zamanlı çalıştığında sağlık, mutluluk, huzur ve neşeye kavuşacaksınız. Bilinç ve bilinçaltı birlikte uyumlu ve huzurlu çalışırsa ne bir hastalık ne de dengesizlik olacaktır.
  Doğanın neresine bakarsanız bakın etki ve tepki, durma ve hareket yasasını görebilirsiniz. Bu ikisi dengelendiği sürece uyum asla bozulmayacaktır.
  Kafanıza soktuğunuz olumsuz düşüncelerle kendinizi yaralarsınız.  Sinirlendiğinizde, korktuğunuzda, kıskandığınızda ve intikam duyguları içinde olduğunuzda az mı yaralanmışınızdır? Bunlar bilinçaltınıza soktuğunuz zehirlerdir. Sizler bu olumsuz duygularla doğmadınız.
  Bilinçaltınız bedeninizin bütün hayati fonksiyonlarını denetler ve tüm sorunların çözümünü bilir.
  Uykuya dalmadan önce, bilinçaltınızdan öze bir ricada bulunun ve onun mucizeler yaratan gücünü kendi üzerinizde kanıtlayın.
  Bilinçaltınıza girdiğiniz her şey kendini koşullar, deneyimler ve olaylar olarak dışa vuracaktır. Bu yüzden, kafanızdaki fikirlere ve bilinçli zihninize soktuğunuz düşüncelere dikkat edin.
  Etki ve tepki yasası evrenseldir, Düşünceniz etki, bilinçaltınızın bu düşünceye verdiği karşılık da tepkidir. Düşüncelerinize dikkat edin!
  Bütün düş kırıklıkları yerine gelemeyen arzulardan kaynaklanır. Siz, engellere, gecikmelere ve güçlüklere kafanızı takmışsanız, bilinçaltınızın karşılığı da buna göre olacak ve kendi iyiliğinizi engelleyecektir.
  Bilinçli zihninizi en güzel umutlarla meşgul edin; bilinçaltınız da buna sadık kalarak size, düşünce alışkanlıklarınız doğrultusunda bir yaşam sunacaktır.
  Probleminizin mutlu sonla sonuçlandığını hayal edin ve başarının heyecanını hissedin, hissettiğiniz ve hayal ettiğiniz şeyler, bilinçaltınız tarafından kabul edilecek ve gerçekleştirilecektir.
error: