ZARARLI OMEGA-6 YAĞLARI BEYNİNİZİ YÖNETTİĞİ ZAMAN BEYNİNİZDE NELER OLUYOR BİLİYOR MUSUNUZ?

Kimyasal olarak omega-6 diye sınıflandırılan çoklu doymuş yağdan çok fazla yediğinizde, beyin yüzeyinin nasıl değiştiği gerçekten çok şaşırtıcı.

Beyniniz gerçekten omega-3 yağ asitlerinin (balıktaki) ve omega-6’nın (sebze yağları ve soslar) hücrelerinizi kontrol etmek için savaştığı bir cepheye dönüşür. Ve genellikle çok miktarda omega-6 almamızdan kaynaklı olarak sayısı daha fazla olan omega-6 sinirsel aktivite üzerinde hegemonyasını kurarak kazanır. Bu değişmeyen omega-6 zaferleri beyinde tahribata yol açar.


Beyin hücrelerindeki omega-6 hakimiyetinin en korkutucu sonuçlarından bir tanesi, beyin dokularının sürekli olarak iltihaplanmasıdır. Bu iltihaplanma beyindeki kan damarlarını zedeleyebilir, beyin hücrelerini öldüren bir sürecin başlamasına neden olabilir, sinir hücresi zarlarını kaplayarak bu hücrelerin normal çalışmasını kesintiye uğratabilir, sinirler arası mesaj akışını önleyebilir, depresyona, şizofreniye, trombo-embolik felclere, Parkinson Hastalığına, Alzheimer hastalığına, bunamaya ve büyük olasılıkla bütün zararlı beyin hastalıklarına yol açabilir.

error: